FAQ

 

Czy żłobek i klub dziecięcy to to samo?

Nie, jest kilka znaczących różnic. W Otwocku poza żłobkiem państwowym sa 2 placówki spełniajace wymagania ustawy i zarejestrowane jako żłobek:  Kalejdoskop i Leśny Żłobek.

ŻŁOBEK

KLUB DZIECIĘCY

żłobek ma 2 sale, dzięki czemu gwarantuje dzieciom realną możliwość odpoczynku, gdy tego potrzebują (kto ma dzieci, wie, że maluchy mają różne potrzeby co do długości i liczby drzemek)

klub ma jedną salę, przez co dzieci nie mają możliwości wypoczynku we właściwych warunkach

do żłobka mogą być przyjmowane dzieci od 5 m-ca życia

do klubu mogą być przyjmowane dzieci, które ukończyły 1 rok życia

prawo dopuszcza przebywanie dzieci w żlobku do 10 godzin dziennie z możliwościa przdłużenią

prawo dopuszcza przebywanie dzieci w klubie do 5 godzin dziennie

 

Jak rozwiązana jest kwestia wyżywienia w żłobku KALEJDOSKOP?

Rodzice mają możliwość skorzystania z kateringu lub własnego jedzenia (dotyczy maluszków korzystajacych z mieszanek mlacznych). Na chwilę obecną nie są pobierane z tego tytułu żadne opłaty.

 

Czy są jakieś promocje cenowe w placówce?

Obniżenie czesnego możliwe jest w sytuacji, gdy placówka otrzyma dotacje zewnętrzne, o co zabiegamy. Podstawowa cena skalkulowana jest tak, by utrzymać wysoki poziom usług (m.in większa ilość kadry niż przewiduje ustawa)

Nasi klienci mają dodatkowe korzyści:

- jako przedsiębiorstwo społeczne prowdzimy działalność pożytku publicznego, a nasi klienci są pierwszym odbiorcą zajęć i warsztatów dofinansowanych.

- nasi klienci mają zniżkę na całą ofertę Pracowni Rozwoju KALEJDOSKOP (warsztaty, półkolonie, świetlica itp.)

 

Czy można zarezerwować miejsce w żłobku z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, np. na IX 2014?

W naszej placówce rekrutacja ma charakter ciągły. Jeśli jest miejsce, to w każdej chwili można zapisać dziecko do placówki.

Prowadzimy listę rezerwacji, jednak pierwszeństwo mają rodzice potrzebujący opieki nad dzieckiem na "już". W miarę wyczerpywania się miejsc kontaktujemy się z rodzicami z listy rezerwacyjnej i mogą oni podjąć decyzję o wcześniejszym zapisaniu dziecka lub zaryzykować, że takie miejsce się zwolni za parę miesięcy.