KADRA

W naszej placówce wspólnie z rodzicami budujemy społeczność opartą na życzliwości i wzajemnej współpracy. Wiemy jak ważny dla dzieci jest przykład otaczających ich dorosłych, dlatego olbrzymi nacisk kładziemy na własny rozwój i spójność prezentowanych postaw i wartości. Kadra placówki posiada wykształcenie pedagogiczne i doświadczenie w pracy z dziećmi. Więcej o członkach zespołu tutaj

 

LOKAL

Żłobek KALEJDOSKOP to kameralna placówka pozwalająca na indywidualną pracę z dziećmi. Z uwagi na wiek dzieci stworzyliśmy miejsce spokojne, gdzie warunki bliskie są domowym. Grupa nie przekracza 13 dzieci, które do dyspozycji maja 2 osobne sale: dzienna i sypialnia. Dzięki temu aktywność jednych dzieci nie przeszkadza wypoczynkowi innych. 

Ponieważ ważny jest dla nas ruch na świeżym powietrzu, stworzyliśmy ogród w którym dzieci mogą bawić się bezpiecznie i w kontakcie z naturą.

Budynek przeszedł wszystkie kontrole (Straż Pożarna, Sanepid, Elektryk, Gazownik, Kominiarz), a wyposażenie posiada niezbędne atesty.

 

Metody pracy

Wychodząc od pedagogiki M.Montessori w naszym żłobku znajdują się dzieci w różnym wieku,co stanowi odzwierciedlenie realnego świata i stwarza możliwość nawiązywania różnorodnych kontaktów społecznych. Dzieci czerpią od siebie nawzajem. Uczą się gospodarowania wspólnymi zasobami, rozwiązywania konfliktów, wzajemnego szacunku i otwartości na potrzeby drugiej osoby. Więcej o pedagogice tutaj

 

POSIADAMY WPIS DO REJESTRU ŻŁOBKÓW MIASTA OTWOCKA,

co oznacza że spełniliśmy wymagania Straży Pożarnej, Sanepidu i Ustawy o opiece nad dziećmi do lat 3. Działamy w pełni legalnie.