Rekrutacja

Zapraszamy do nas dzieci w wieku od 5 miesięcy do 3 lat. To co nas wyróżnia, to atmosfera rodzinnego domu i praca w małej grupie (maksymalnie 13 dzieci). Zanim podejmiecie Państwo decyzję, skorzystajcie z możliwości odwiedzenia naszego żłobka 

Rekrutacja ma charakter ciagły,  to znaczy że w każdej chwili można zapisać do nas dziecko. O przyjęciu decyduje dostępność miejsc. Staramy się adaptować jednocześnie tylko jedno dziecko, by móc mu poświęcić maksimum uwagi. 

 

ADAPTACJA

Adaptacja w żłobku KALEJDOSKOP przebiega indywidualnie. Z reguły zakładamy kilka etapów wchodzenia w grupę żłobkową.

Na początek zapraszamy  rodzica, opiekuna, najbliższą osobę wraz z dzieckiem do odwiedzenia naszej placówki (po wcześniejszym umówieniu) . Dziecko zapoznaje się z miejscem, towarzyszący mu dorosły zachęca do udziału w zajęciach. Kolejny etap to pozostawienia dziecka na 1-2 godziny w stałym kontakcie z opiekunem.

Adaptacja przebiega w atmosferze spokoju i konkretu ustalonego z wychowawcą, który kieruje się wiedzą pedagogiczną popartą doświadczeniami, uzupełnioną o obserwację dziecka i wywiad z rodzicem, tak by dostosować działania do doświadczenia i temperamentu dziecka.